Zakup końcówek oczkowych do przewodów elektrycznych

Budowa naszego domu ciągnęła się parę dobrych lat, zanim mogliśmy powiedzieć, że zostało naprawdę niewiele rzeczy do zrobienia. Kiedy mój mąż zajął się elektryką, czekałam z niecierpliwością, aż kolejne punkty będziemy mogli odhaczać. Chyba większość z was zrozumie moje podejście. 

Dlaczego kupowałam końcówki do kabli?

Końcówki kablowe oczkoweKilkukrotnie zdarzyło się nawet, że musiałam zamawiać przez internet sama niektóre materiały. Także też było w przypadku końcówek. Na całe szczęście kupiłam odpowiednie końcówki kablowe oczkowe, więc nie musiałam niczego zwracać. Z tego co zdążyłam zauważyć to są sprzedawane w opakowaniach. W jednym opakowaniu zazwyczaj znajduje się sto sztuk, co oczywiście nie zawsze musi być sprzedawane tyle sztuk. Końcówki kablowe oczkowe są wykonane z miedzi. Najważniejsze jednak jest to, że końcówki kablowe oczkowe są izolowane. Można je dostać w różnych kolorach, ale chyba standardowym kolorem jest niebieski. Przy wyborze końcówek kablowych oczkowych warto zwrócić uwagę na dane charakterystyczne. Na przykład na rozmiar gwintu czy przekrój znamionowy. Wbrew pozorom to bardzo ważne parametry, ponieważ później mogą końcówki nie pasować do danych kabli. Najczęściej kupowane oraz używane są przez elektryków do zakończenia miedzianych żył. Najważniejszą ich cechą jest to, że zwiększają bezpieczeństwo oraz trwałość połączeń elektrycznych. Aby końcówki trzymały się trwale, potrzebne są do tego specjalne narzędzie zaprasowujące. Opakowanie końcówek oczkowych można dostać pomiędzy dwadzieścia parę a trzydzieści złotych.

Moim zdaniem warto kupić końcówki oczkowe do kabli i zrobić wszystko, aby móc zabezpieczyć daną instalacje, niż później przyjeżdżać, ponieważ coś się rozregulowało albo jakiś przewód wyszedł. Każdy z nas docenia solidnych pracowników, którzy robią raz, a porządnie.