Wygodne ubrania do karmienia piersią

Gdy młoda mama karmi piersią może mieć nie lada problem, co założyć, aby było wygodnie, a przy tym, aby wyglądać kobieco i stylowo. Niektóre sieciówki posiadają w swojej ofercie specjalną linię ubrań dla kobiet w ciąży i karmiących, jednakże są one z reguły droższe. Aby podejść do sytuacji bardziej praktycznie, czyli kupić ubrania, w których będziesz wyglądała dobrze podczas karmienia piersią, ale też później, gdy przestaniesz karmić warto wziąć pod uwagę kilka krojów.

Co założyć aby było wygodnie i praktycznie?

sukienka kopertowa na weselePierwszym i najważniejszym będzie krój kopertowy. Sukienki i bluzki z kopertowym dekoltem sprawdzą się zawsze podczas karmienia piersią, są wygodne, nie trzeba nic odpinać. Sukienka kopertowa na wesele na pewno się sprawdzi znakomicie. Nie musimy rezygnować z sukienki jeżeli wychodzimy na wesele z maleństwem, a dzięki kopertowemu dekoltowi nie musimy rozpinać z tyłu sukienki i całej jej ściągać aby nakarmić niemowlę. Kopertowe bluzki są jeszcze bardziej praktyczne, gdyż można je założyć do różnego rodzaju spodni i za każdym razem osiągniemy inną stylizację. Zamiast bluzki kopertowej możemy nosić koszulę. Rozpinane guziki również nie będą przeszkadzać przy karmieniu piersią, a koszulę można ubrać na różne okazje i wystylizować na elegancko lub na sportowo. Innym przykładem ubrania wygodnego przy karmieniu piersią jest sukienka zapinana z przodu na guziczki. Może być to sukienka koszulowa, szmizjerka lub romantyczna wiskozowa mgiełka, która latem sprawdzi się równie dobrze jak kopertowa sukienka.

Wygodny strój do karmienia piersią to podstawa. Wiele kobiet szybko rezygnuje z karmienia piersią swojego maluszka, może właśnie ze względu na to, że nie wiedzą jak się ubrać aby karmienia było przyjemnością, a nie koniecznością. Odpowiednia garderoba może w tym pomóc, a jest bardzo praktyczna więc okaże się przydatna także gdy już zakończymy karmienie. 

Opublikowany w Moda