Wielofunkcyjne ławy do salonu

Ława stanowi dobre rozwiązanie oraz niezbędny dodatek domowy. Gdy nie chcemy siedzieć przy stole i mamy ochotę usiąść na wygodnej sofie, ława, na której możemy postawić kawę i przekąski sprawdzi się doskonale. Jest też dobrym pomysłem na małe mieszkanie lub gdy prowadzimy raczej samotny tryb życia i nie potrzebujemy dużego stołu. 

Podnoszenie ławy w kilku krokach

ławy podnoszoneDla kogo ławy będą odpowiednim rozwiązaniem? Zwłaszcza dla osób, którym zależy na otwartej przestrzeni i zaoszczędzeniu miejsca. Głównie są to osoby, które posiadają małe mieszkania i nie chcą dodatkowo zabierać sobie miejsca dużym stołem z krzesłami. Gdy ławy podnoszone będą zajmować miejsce tuż obok sofy, mogą pełnić one funkcje stolika kawowego lub też miejsca do postawienia przekąsek podczas oglądania filmu. Ich atutem jest możliwość podniesienia  na nieco większą wysokość. Dzieje się to przy pomocy dźwigni, którą  wystarczy pociągnąć, aby rozłożyć stół. Niekiedy można zrobić to nawet jednym ruchem. Jest to fajne rozwiązanie dla osób, które mają małe mieszkania, nie potrzebują stołu, a zdarzy im się wizyta niespodziewanych gości i potrzebne jest więcej miejsca. Również w przypadku posiłków, ławy podnoszone sprawdza się świetnie. Ze względu na łatwość podniesienia ławy na odpowiednią wysokość, można rozkładać ją kilkukrotnie w ciągu dnia podczas spożywania posiłków i równie łatwo złożyć. Zazwyczaj ławy te produkowane są z naturalnych materiałów drewnianych, jak i tworzyw sztucznych tak, aby nie były ciężkie i trudne do rozłożenia.

Szybkość zmieniania się ławy w stół odbywa się  przy pomocy kilku ruchów, a dobrej jakości materiały sprawiają, że ława na pewno nie złoży się z powrotem, gdy będziemy mieli już nakryty stół. Prosta konstrukcja umożliwia łatwe dotarcie do zabrudzonych miejsc i ich sprawne wyczyszczenie.