Usługi zdalnych asystentów w sieci

Kilkanaście lat temu otworzyłem swój własny związany z produkcją i dystrybucją szeroko rozumianej chemii gospodarczej, samochodowej i sanitarnej. W ciągu lat mojej pracy zyskałem wielu stałych klientów, o których musiałem odpowiednio zadbać, lecz brakowało mi na to czasu.

Pomoc zdalnego asystenta w prowadzeniu firmy

zdalna asystentkaW swojej firmie byłem nieustannie zajęty. Pracowałem naprawdę ciężko, aby wszystkie działy mogły sprawnie i szybko funkcjonować. Potrzebowałem jednak pomocy, głównie administracyjnej, ponieważ obowiązki biurowe zaczęły mnie przytłaczać, a chciałem mieć nad nimi jak najlepsza kontrolę. W tym celu, po przejrzeniu kilkunastu ogłoszeń i stron w sieci, zdecydowałem, że zdalna asystentka będzie idealnym rozwiązaniem dla mojego przedsiębiorstwa. W Internecie skontaktowałem się z osobą, która prowadziła już kilka podobnych firm, a jej strona domowa była przygotowana perfekcyjnie. Od tego momentu moja własna asystentka i pomoc biurowa przejęła większość obowiązków związanych z obsługą naszego sekretariatu. Pomagała nam w zamówieniach, odbierała telefony od klientów, przygotowywała umowy, odpowiadała w moim imieniu na korespondencję, umawiała spotkania, organizowała wyjazdy służbowe, a nawet imprezy integracyjne dla naszych pracowników, była odpowiedzialna za elektroniczny przepływ informacji i załatwianie spraw urzędowych. Wkrótce stała się niezbędnym elementem naszej firmy, a jej usługi wpłynęły niezwykle pozytywnie zarówno na relacje z pracownikami, jak i klientami. Dzięki jej obecności, mogłem skupić się na innych ważnych rzeczach i cały czas doskonalić usługi naszej firmy.

W wielu firmach bardzo ważną rzeczą jest, aby dane przedsiębiorstwo miało sprawą obsługę biura. Na szczęście, we współczesnym świecie istnieje cała gama rozwiązań, które pomagają nam odpowiednio kierować pracami administracyjnymi, a ich działania przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania danej firmy.