Profesjonalny przegląd instalacji

W każdym budynku mieszkalnym, czy zakładowym, jest podłączona instalacja elektryczna. Jej montaż następuje w momencie budowy, czyli najczęściej korzysta się z niej przez długie lata, a to wpływa na jej jakość i ewentualne ryzyko awarii.

Po co wykonywać przegląd instalacji elektrycznej?

przeglądy elektryczne warszawaZgodnie z polskim prawem budowlanym, wykonywanie przeglądów technicznych budynków, nie jest dobrowolnością właściciela nieruchomości, a jego obowiązkiem. Konieczne jest przeprowadzanie przeglądów stanu technicznego budynku, wraz z oceną jego przydatności i użyteczności zamontowanych instalacji gazowych i elektrycznych, przynajmniej raz na pięć lat. Z tego obowiązku są zwolnienie jedynie właściciele domów jednorodzinnych. Jeżeli odpowiadamy za budynek, który musi przejść przeglądy elektryczne Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy sporo firm świadczących takie usługi. W ramach przeglądu, kontrolowane są wszystkie kable pod względem stanu technicznego, oprzyrządowania biorące udział w przesyłaniu energii, ocena zabezpieczeń przeciwpożarowych i uziemień. W budynku muszą być jasno oznakowane miejsca, gdzie znajduje się włącznik i wyłącznik prądu, gaśnice, czy liczniki. Przeglądy realizowane są przez specjalistyczne firmy elektryczne, które także przeprowadzają wszelkie prace konserwatorskie, czy naprawcze, jeżeli okaże się, że instalacja w budynku wymaga niezbędnych napraw. Od jej stanu technicznego zależy bezpieczeństwo mieszkańców, czy samego budynku, więc przeglądy są priorytetem dla właściciela.

W przypadku bardzo starych budynków, w których instalacje mają po kilkadziesiąt lat, przeglądy techniczne powinny być wykonywane jeszcze częściej. To samo się tyczy budynków, w których stwierdzone zostały szkodliwe czynniki wpływające na jego stan.