Pianka stosowana do ociepleń

Jak sądzę nie trzeba nikomu tłumaczyć jak ważnym elementem w naszych domach jest jego ocieplenie. W danej chwili stosuje się wiele technik związanych z budową systemów ociepleń. Jednym z materiałów, który ostatnio zaczął nad innymi dominować na tej płaszczyźnie jest pianka poliuretanowa. Izolacje z użyciem tej pianki sprawdzają się już w wielu polskich domach. 

Sprawdzone ocieplenia pianką 

ocieplanie pianką pur warszawaSystemy grzewcze nawet gdy są niezwykle wydajne to jednak przy zbyt słabo ocieplonych ścianach dochodzić może do bardzo dużych strat ciepła. Niekiedy wystarczy zastosowanie cienkiego styropianu czy wełny mineralnej. Niemniej jednak w przypadku gdy chcemy szybko stworzyć skuteczną izolację termiczną to najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie pianki poliuretanowej. W branży budowniczej pianka ta funkcjonuje również pod nazwą „pianka PUR”. Jeśli chodzi zaś o ocieplanie pianką PUR Warszawa jest jednym z wielu miast, w którym bardzo często realizowane są inwestycje oparte o tego typu czynności. Izolacje natryskowe z pianki poliuretanowej przeprowadzać mogą jednak tylko wykwalifikowani pracownicy. Jest to w zasadzie jedyny minus związany z używaniem takiej pianki bowiem nie możemy samodzielnie takiej izolacji wykonać. Poza tym takie rozwiązania to same plusy. Warto zaznaczyć, że pianka służąca do ociepleń jest niezwykle lekka. Dzięki temu jej stosowanie nie powoduje zbędnego obciążania konstrukcji. 

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa do ociepleń nadaje się świetnie. Standardem jest to, że tego typu izolacje tworzone są na poddaszach. Niemniej jednak w ostatnich czasach sporo firm zajmujących się budowaniem systemów ociepleń zaczęło stosować ten rodzaj pianki również na ściankach. Pianka ta bowiem doskonale przylega nawet do pionowych powierzchni.