Komfortowa rozkładana wersalka

Meble dla dzieci nieco się różnią od modeli dla dorosłych, ponieważ muszą pełnić jednocześnie kilka funkcji. Maluchy lubią jasne kolory i rozwiązania na miarę ich możliwości więc trzeba o tym pomyśleć urządzając ich pokój.

Na jakich wersalkach śpią dzieci?

dziecięca wersalka rozkładana cenaDzieci często spędzają sporo czasu w swoich pokojach na zabawie i odpoczynku. Meble, które znajdują się w ich pokojach przeważnie służą do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy i zabawek. Natomiast łóżko jest przestrzenią do spania, relaksu, a także miejscem do zabawy. Dobrym rozwiązaniem będzie dziecięca wersalka rozkładana cena jej nie jest zbyt wysoka, a z pewnością będzie służyć przez wiele lat. Może być jedno, dwu lub trzyosobowa, z bocznymi oparciami lub też nie. Dzięki funkcji rozkładania, w dzień stanowi doskonałe miejsce do siedzenia, a w nocy zamienia się w wygodne łóżko, w którym jest wystarczająco dużo miejsca na panie. Jest to mebel, który w dzień zajmuje niewiele miejsca, bo nieco ponad kilkaset centymetrów kwadratowych, a w nocy staje się centralnym meblem w pokoju. Wersalki mają zamontowane specjalne mechanizmy, które umożliwiają szybkie i łatwe rozkładanie i składanie. Pod siedziskiem znajduje się spory pojemnik na pościel dzięki czemu w dzień nie ma śladu po miejscu do spania. Wersalki dla dzieci dostępne są w kolorowych obiciach, dzięki czemu trafiają w ich gusty. Dodatkowo tapicerki są wykonane z materiałów odpornych na zabrudzenia, które łatwo można wyczyścić czy odkurzyć. To bardzo przydatna cecha.

Alternatywą dla wersalek mogą być rozkładane sofy lub nawet łóżka piętrowe, jeżeli w pokoju mieszka rodzeństwo. Jednak wersalki są najczęściej wybierane ze względu na niewygórowaną cenę i dużą różnorodność modeli, co pozwala na idealne dopasowanie ich do pomieszczenia.