Kasa fiskalna dla usług adwokackich

O tym, że prawo się zmieniło adwokaci wiedzą na pewno. Teraz każdy, kto świadczy usługi musi posiadać również kasę fiskalną. Osobiście nie widzę w tym nic dziwnego. Część adwokatów pyta mnie często o to, jaką kasę kupić , a także jak się z niej korzysta. Inwestycja w taki sprzęt jest niezbędna, a użytkowanie kasy należy do spraw bardzo prostych. Trzeba ją na początku odpowiednio zaprogramować.

Jak zaprogramować kasę fiskalną?

kasa fiskalna dla adwokataProgramowanie w takim przypadku to dość prosta czynność. Kasa fiskalna dla adwokata wymaga wpisania najczęstszych usług, a także oznaczenie ich kodu. Adwokat dodaje do kasy swój cennik. Dzięki temu jeśli klient przyjdzie po poradę prawną po wpisaniu kodu wydrukuje się paragon o treści np. „porada prawna – 50zł”. To bardzo proste, dlatego adwokaci nie muszą się martwić tym, że nie będą potrafili obsługiwać kasy fiskalnej. Taki sprzęt może być przenośny, co również się przyda, jeśli porady są świadczone w innym miejscu, niż gabinet adwokata. Jest jeszcze opcja szybkiego dodania usługi do kasy, jeśli jakaś jest nietypowa. Dzięki temu można wpisać dosłownie wszystko. Podatek VAT jest obliczany automatycznie, tak jak zestawienie zysków netto oraz brutto. Wbrew pozorom jest to naprawdę wygodne rozwiązanie. Przeciętna rolka papieru do kasy fiskalnej ma dwieście pięćdziesiąt metrów, dlatego nie trzeba jej zbyt często wymieniać. Nie mówiąc o tuszu.

Kasy fiskalne tego typu są proste w obsłudze i nie ma z nimi problemu. Jest to również sprzęt bezawaryjny, objęty kilkuletnią gwarancją. W ten sposób adwokaci mogą mieć pewność, że zawsze wtedy, kiedy będzie potrzeba wydrukują prawidłowy paragon. Warto jest wiedzieć o tym jeśli zaczynamy taką działalność. Drukowanie paragonów to sprawa bardzo łatwa i nie trzeba panikować tego powodu.