Kamera samochodowa – obrońca w razie stłuczki

Kamerki coraz częściej stają się niezbędnym wyposażeniem wielu samochodów. Ze względu na mnóstwo zalet jakie posiadają oraz stosunkowo niską cenę coraz więcej kierowców po nią sięga. Co ciekawe sprzęt ten daje poczucie bezpieczeństwa, które przekłada się na nasze samopoczucie przed kierownicą. Ale jakie funkcje właściwie ona spełnia i kto powinien się w nią zaopatrzyć?

Kamera samochodowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

nowa kamera do samochodu - cenaSwego czasu w posiadanie kamerek samochodowych wchodzili jedynie zawodowi kierowcy. Dziś te niepozorne urządzenia spotkać możemy w większość samochodów osobowych. Stłuczki drogowe zdarzają się każdego dnia i to nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. To nie jedynie od naszej jazdy zależy bezpieczeństwo na drodze, ale również od innych użytkowników pojazdów. Rejestratory jazdy świetnie sprawdzają się w przypadku kiedy sprawcą stłuczki jest inny kierowca, jednak temu zaprzecza. Kamerka pozwala ustalić winnego oraz obarczyć go poniesionymi kosztami związanymi z naprawą. Większość nowoczesnych modeli wyposażona jest także w funkcję robienia zdjęć, która umożliwi nam udokumentowanie poniesionej szkody oraz miejsca zdarzenia. Co ciekawe wyposażone są one także w g-sensor oraz czujnik ruchu. G-sensor pozwala na automatyczne zapisanie oraz zabezpieczenie filmu przed usunięciem w razie kolizji, kiedy odczuje wstrząs. Czujnik ruchu z kolei jest funkcją, która pozwala na samoczynne włączenie oraz wyłączenie rejestratora, dzięki czemu znacznie upraszcza samą jego obsługę. Jeśli interesuje nas nowa kamera do samochodu – cena wśród najprostszych modeli nie jest zbyt wygórowana. Warto jednak nie nią kierować się podczas zakupu, a opiniami klientów.

Warto także zdecydować się na model kamery samochodowej, który umożliwia podłączenie urządzenia do gniazdka zapalniczki. W ten sposób bez najmniejszych problemów możemy udać się w dłuższą podróż bez obaw, że rozładuje nam się akumulator.