Jaka smycz dla małego psiaka?

 

Większość z nas jest szczęśliwym właścicielem psa, jedni preferują dużą rasę, inni znów uwielbiają mniejsze czworonogi. Wybór zależny jest również od możliwości lokalowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo i wygodę psa, jak i naszą powinniśmy już id samego początku przyzwyczajać szczeniaka do noszenia obroży i prowadzenia na smyczy. Jaka smycz będzie idealna dla małego pupila?

Wybór odpowiedniej smyczy dla psa

smycz dla małego psaJak się okazuje, wybór odpowiedniej smyczy dla psa, nie jest wcale taki prosty, jakby się mogło wydawać. Dlatego też dobrze należy się zastanowić nad jej wyborem, ponieważ na rynku znajdziemy dostępne w sprzedaży różnego rodzaju smycze dla psów, które różnią się sposobem działania, materiałem, z jakiego są wykonane oraz kolorem lub wzorem. Aby wybrać odpowiedni rodzaj smyczy, powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim wielkość i wagę psa. Smycz powinna być praktyczna i wygodna nie tylko dla zwierzęcia, ale również dla nas. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na jakość jej wykonania, ponieważ dobrze dobrane akcesoria mogą posłużyć nam na lata. Smycz dla małego psa nie powinna być ciężka i szeroka, ponieważ będzie obciążać jego szyję, jak również będzie niekomfortowe podczas wspólnych wyjść. Najlepiej, gdy będzie regulowana i wykonana z cienkiej, ale wytrzymałej taśmy. Wiele ciekawych modeli znajdziemy w szczególności w sklepach internetowych, gdzie producenci prześcigają się z coraz go lepszą i nowoczesną ofertą.

Spacer z psem nie powinien być codziennym męczącym obowiązkiem. Dzięki wyposażeniu się w odpowiednie i funkcjonalne gadżety wychodzenie z pupilem będzie przyjemnością. W sklepach oprócz smyczy znajdziemy również obroże czy szelki, które świetnie sprawdzą się podczas długich spacerów. Z pewnością każdy pupil odwdzięczy się za poświęcony mu czas i sympatię.