Dobre zabezpieczenie przed upadkiem

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak niebezpieczna może być praca na wysokości. Od kilku lat pracuję w drobnej firmie remontowo-budowlanej. Jestem pracownikiem fizycznym. Moje zarobki są naprawdę korzystne. Ostatnio wykonujemy dosyć duże zlecenie dla dewelopera, który zamierza wybudować duże osiedle mieszkaniowe.

Upadek z dachu może być naprawdę niebezpieczny

zabezpieczenia przed upadkiem z dachuJestem budowlańcem, od wielu lat pracuję na różnego rodzaju budowach. Zdarzało mi się również przeprowadzać remonty. Moja firma, w której pracuję, ostatnio wykonuje duże zlecenie. Deweloper z Krakowa buduje nowoczesne osiedle mieszkaniowe w urokliwym miejscu. Jesteśmy jego podwykonawcami. Na placu budowy przebywam około dwanaście godzin w ciągu dnia. Przez kilka godzin pracuję na dachu. Nie ulega wątpliwości, ze wykonywanie prac na dachu wymaga dużej sprawności fizycznej. Trzeba również dosyć rygorystycznie przestrzegać zasad BHP. Nasz pracodawca dna należycie o zabezpieczenia przed upadkiem z dachu. Korzystamy ze specjalnych linek asekuracyjnych, które chronią nas przed upadkiem. Któregoś dnia mój kolega potknął się o cegłę i prawie spadł z dachu. Na szczęście przytrzymał się linki asekuracyjnej i podciągnął się do góry.  Warto podkreślić, że upadek z dachu z wysokości drugiego pietra może być bardzo niebezpieczny. Niestety podczas wielogodzinnej pracy na budowie może dojść do różnych wypadków. Bardzo często wypadki na budowie zdarzają się przez czyjąś nieuwagę lub też zaniedbanie.

Praca na budowie z pewnością wymaga rygorystycznego przestrzegania obowiązujących zasad BHP. Przede wszystkim trzeba zachować szczególną ostrożność, gdy akurat wykonuje się prace na wysokościach. Pracodawca powinien zaopatrzyć wszystkich w niezbędne narzędzia. Na szczęście moja firma dba o bezpieczeństwo swoich pracowników.